| سه شنبه، 07 بهمن 1399
مردم می‌خواهند روندی که در خرداد 92 شروع شد ادامه پیدا کند:
       کد خبر: 12079
نگاه ایران: محمدرضا عارف در دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مازندران با تبریک عید سعید غدیر و گرامی داشت یاد و خاطره درگذشتگان فاجعه منا، گفت: جمهوری اسلامی ایران مطمئنا از تمامی ظرفیت های دیپلماتیک خود برای پی بردن به علت فاجعه منا استفاده خواهد کرد و برخی کارشکنی هایی که از سوی مقامات عربستان صورت می گیرد نمی تواند مانعی برای کشف حقیقت باشد.
 وی ادامه داد: از دست دادن تعدادی از هموطنان عزیزمان در مناسک حج غم بسیار سنگینی است که شاید تا مدت ها از یادها نرود ولی باید به مسئولان دستگاه دیپلماسی و دیگر نهادها فرصت داد که با جدیت و ملاحظه همه جوانب و با همکاری دیگر کشورهای اسلامی درباره فاجعه منا گزارشی جامع تهیه کنند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان مازندران  در همه بخش ها دارای پتانسیل های فروانی است، خاطرنشان کرد: ظرفیت های بالقوه ای که در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری و آموزش عالی در استان مازندران وجود دارد می تواند در توسعه و پیشرفت کشور موثر باشد اما متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از پتانسیل های عظیم مازندران به نحو مطلوب استفاده کنیم.
وی با اشاره به رای 60 درصدی استان مازندران به دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: استان مازندران پیشتاز تفکر اصلاح طلبی در کشور است مردم این استان هم مومن و متعهد به ارزش های اسلامی و هم طرفدار تفکر اصلاح طلبی هستند، هر چند عده ای می خواهند بگویند مردم مازندران علاقه ای به تحول خواهان ندارند ولی میزان آرای دکتر روحانی در استان مازندران نشان می دهد نمی توان با زور خلاف آنچه که مردم طرفدار آن هستند به جامعه القاء کرد.
مردم می خواهند روندی که در خرداد 92 در کشور شروع شد ادامه پیدا کند
عارف تاکید کرد: مردم می خواهند روندی که در خرداد 92 در کشور شروع شد ادامه پیدا کند و برای استمرار این روند باید تلاش کرد.
مجلسی می خواهیم که رقیب دولت نباشد
وی با اشاره به همگرایی اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس گفت: اصلاح طلبان در راهبردها هیچگونه اختلافی ندارند، راهبرد اصلی اصلاح طلبان مشارکت حداکثری مردم و  کسب اکثریت مجلس است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ما مجلسی می خواهیم که نماد ادب و متانت باشد، مجلسی می خواهیم که در آن به مسئولی توهین و فحاشی نشود، مجلسی می خواهیم که رقیب دولت نباشد، مجلسی می خواهیم که نمایندگان آن در طراز ملت بزرگوار ایران باشند و مجلسی می خواهیم که در راس امور باشد.
اصلاح طلبان از تفاهم و وحدت خوبی برخوردارند
وی با بیان اینکه انتخابات باید در یک  فضای رقابتی و عادلانه  و با حضور حداکثری مردم برگزار شود، تصریح کرد: اصلاح طلبان در مقایسه با رقیب خود از تفاهم و وحدت خوبی برخوردارند. در برخی مواقع برای رسیدن به وحدت حداکثری لازم است از حق خود بگذریم. شخصا تا آنجا که توانسته ام کوتاه آمده ام البته کوتاه آمدن به این معنا نیست که هویت اصلاح طلبی خود را به حراج بگذارم و مطمئنا هیچگاه این کار را نخواهم کرد.
عارف در واکنش به اظهارنظر برخی حاضرین در جلسه درباره ضرورت نقد عملکرد دولت تدبیر و امید گفت: باید در نقد عملکرد دولت جانب انصاف را رعایت کنیم و در نظر داشته باشیم که دولت تدبیر و امید در چه شرایطی روی کار آمد البته بعد از برگزاری انتخابات مجلس فرصت خوبی است کارنامه عملکردی دولت در حوزه های مختلف در بوته نقد منصفانه قرار بگیرد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران خواست با هماهنگی با شخصیت های اصلاح طلب استان در شناسایی نیروهای توانمند و متخصص برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس تلاش کنند.
در ابتدای این دیدار برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران گزارشی از روند شکل گیری شورای هماهنگی در استان و برنامه های راهبردی این شورا برای انتخابات مجلس ارائه کردند. اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران ضمن تقدیر از رویکرد اخلاقی عارف از وی خواستند در انتخابات مجلس حضور پیدا کند.
 
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code