| دوشنبه، 08 آذر 1400
نگاه ایران:کپورچال اکنون یکی از مشهورترین مناطق ایران است؛ زادگاه زنده یاد هادی نوروزی. بچه محل های هادی نوروزی هنوز باور ندارند مرگ همبازی دوران کودکی شان را. آنها که دور حجله کاپیتان فقید پرسپولیس گرد آمده اند با حزن و اندوه و چهره ای ماتم زده به انبوه بنرهایی که دوستان و اقوام به مناسبت درگذشت نوروزی نصب شده اند می نگرند. پای صحبت هر کدام شان که بنشینی کلی خاطره شیرین از افتخار روستایشان دارند اما شاید جالب ترین خاطره مربوط به حضور هادی نوروزی بعد از دوران معروفیت اش در روستایش باشد. جایی که بچه محل هایش می گویند او برای اینکه ما غصه ماشین و شرایط جدید هم بازی دوران کودکی شان را نخوریم در زمان حضورش در محله، ماشینش را از خانه بیرون نمی آورد و مثل دوران کودکی پا به پای آنها و پیاده در کپورچال دورزنی میکرد. بی آلایشی کاپیتان پرسپولیسی ها برای بچه محل هایش یک دنیا ارزش داشت. طلوع صبح؛ آغاز ضجه در کپورچال به گزارش ورزش3 طلوع آفتاب برای کپورچالی ها یعنی وداع پایانی با هادی نوروزی، چیزی که کسی دوست ندارد باورش کند. همزمان با طلوع آفتاب محلی های کپورچال و روستاهای اطراف به سمت منزل پدری هادی نوروزی، کاپیتان فقید پرسپولیس حرکت کردند تا به جمع دوستان و اقوامی که از شب گذشته در کنار حجله او در حال عزاداری بودند اضافه شوند. مادر هادی نوروزی و همسرش ضجه زنان در میان جمعیت حاضر به شیون و گریه مشغولند. میثم بائو اولین چهره سرشناس حجله همشهری هادی نوروزی اولین نفری بود که خود را امروز به منزل پدری هادی نوروزی رساند تا در مراسم تشییع حاضر شود. هافبک سابق پرسپولیس و استقلال جزو اولین نفراتی بود که در کپورچال حاضر شد و در مراسم تشییع حاضر شد. هانی نوروزی و خوشامد به عزاداران پسر هادی نوروزی با حضور در میان جمع عزاداران جو خاصی به وجود آورد. هانی نوروزی، پسر هادی نوروزی، کاپیتان فقید پرسپولیس با حضور در میان عزاداران حاضر در جلوی حجله تدارک دیده برای این بازیکن جو ویژه و خاصی به وجود آورد به طوری که هیچ کدام از حاضران نتوانستند جلوی جاری شدن اشک های خود را بگیرند. او از سوی مادر خود مامور خوشامدگویی به عزاداران شد.  
ازدحام مقابل سردخانه بابل خانواده هادی نوروزی و جمع کثیری از مردم مقابل سردخانه بابل منتظر تحویل پیکر هادی نوروزی هستند . کاروانی که صبح از زادگاه کاپیتان پرسپولیس راه افتاده بود ، به بابل رسیده . در حال حاضر ازدحام عجیبی در شهر برپاست و همه در انتظار آغاز مراسم اند.
انتقال پیکر نوروزی به غسالخانه بابل پیکر هادی نوروزی از سردخانه به غسال خانه منتقل شد. در حال حاضر وضعیت إحساسی عجیبی بر مردم حاکم است و ازدحام شدید مقابل غسالخانه وضعیتی خاص را ایجاد کرده است . لحظاتی پیش میثم بائو و یکی دو عضو خانواده نوروزی به میان جمعیت رفتند تا آنها را متقاعد به ترک این محل کنند .محسن بنگر مدافع پرسپولیس و امیر حسین صادقی مدافع صبا خود را به جمع سوگواران رساندند. بنگر و امیر حسین صادقی رسیدند محسن بنگر مدافع پرسپولیس و امیر حسین صادقی مدافع صبا خود را به جمع سوگواران رساندند. بازیکنان و کادر فنی دو تیم پرسپولیس و صبا با تمام نفرات در مراسم تشییع حاضر خواهند بود .پیکر کاپیتان پرسپولیس از حوالی منطقه ای به نام پل موزیرج به سمت ورزشگاه هفتم تیر تشییع خواهد شد . تشییع کاپیتان پرسپولیس از موزیرج تا هفتم تیر پیکر کاپیتان پرسپولیس از حوالی منطقه ای به نام پل موزیرج به سمت ورزشگاه هفتم تیر تشییع خواهد شد. با توجه به ترافیک شدید در مبادی ورودی شهر، اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس هنوز به بابل نرسیده است . همچنین از بین بازیکنان مشهور فوتبال چهره هایی مثل جواد کاظمیان ، ابراهیم شکوری و سهراب بختیاری زاده نیز بین مردم حضور دارند . انتقال پیکر هادی نوروزی برای تشییع آمبولانس غسالخانه آرامگاه بابل به سختی پیکر هادی نوروزی را از میان جمعیت به بیرون منتقل کرد.  محسن مسلمان آخرین بازیکنی بود که برای دیدار آخر با نوروزی در غسالخانه حاضر شد و پس از آن پیکر کاپیتان پرسپولیس به شهر برده شد . ازدحام جمعیت مقابل آرامگاه اجازه ورود آمبولانس در نظر گرفته شده را نداد و یک آمبولانس دیگر که در آرامگاه حضور داشت با چسبیدن به در غسالخانه پیکر نوروزی را در خود جای داد و به داخل شهر رفت . ازدحام جمعیت در ورزشگاه هفتم تیر بابل هزاران فوتبالدوست در ورزشگاه هفتم تیربابل به نوحه خوانی مشغولند تا با ورود پیکر هادی نوروزی مراسم تشییع انجام شود. ورزشگاه هفتم تیر بابل محلی است که هادی نوروزی قبلا در آن فوتبال بازی کرده و به همین سبب برای مراسم تشییع وی انتخاب شده است. در حال حاضر هزاران شهروند بابلی ورزشگاه را پر کرده اند و در انتظار ورود پیکر هادی نوروزی هستند. ازدحام جمعیتی به قدری است که خانواده نوروزی فعلا بیرون از ورزشگاه پشت جمعیت مانده و راهی به داخل ندارند. همچنین قرار بر این شده اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس به کپورچال زادگاه هادی نوروزی برود و در آنجا به انتظار مراسم خاکسپاری باشد. شهر بابل در حال حاضر ازدحامی را تجربه می کند که قبلا تجربه نکرده است.
علی کریمی هم به بابل رسید علی کریمی کاپیتان سابق پرسپولیس نیز خود را به بابل رسانده و دقایقی پیش در جمع تشییع کنندگان حاضر شد. در شرایطی که اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس هنوز به شهر بابل نرسیده و فاصله نسبتا زیادی با شهر دارد، علی کریمی جدا از جمع خود را به بابل رسانده تا در مراسم تشییع حاضر باشد. علی کریمی از بازیکنانی بود که دیروز هم در ورزشگاه آزادی در مراسم خداحافظی با هادی نوروزی حضور داشت. بسیاری از بازیکنان شاغل در فوتبال ایران برای حضور در این مراسم خود را به بابل می رسانند. همسر هادی نوروزی: هادی ماندگار شد همسر هادی نوروزی که با خودروی میثم بائو به سمت ورزشگاه هفتم تیر می رود در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد همسرش در نهایت در دل مردم ماندگار شده است. وی که در 2 ر وز گذشته فشار و اندوه شدیدی را تحمل کرده است، در حال حاضر قصد ورود به ورزشگاه هفتم تیر بابل را دارد. او خطاب به خبرنگاران گفت: هادی همانطور که دوست داشت، ماندگار شد. این عشق مردم باعث تسلی خاطر ماست. ازدحام بی مهار جمعیت در ورزشگاه هفتم تیر مردمی که روی سکوهای ورزشگاه هفتم تیر را اشغال کرده بودند، در نهایت به زمین چمن آمده و این ازدحام مانع از تشییع جنازه هادی نوروزی در این ورزشگاه شده است. در حال حاضر فضای کلی بسیار احساسی است و این مساله بی نظمی شدیدی را در برگزاری مراسم تشییع جنازه هادی نوروزی کرده است. لحظاتی پیش حاضرین در ورزشگاه هفتم تیر با شنیدن خبر ورود پیکر نوروزی به داخل ورزشگاه سکوها را ترک کردند و به داخل زمین آمدند و این مساله باعث اخلال در برگزاری مراسم تشییع جنازه شده است.
در حال حاضر همه در انتظار اخبار بعدی اند تا ببینند در نهایت مراسم تشییع در داخل ورزشگاه برگزار می شود یا نه. دایی، عابدزاده و استیلی به بابل رسیدند بازیکنان پرسپولیسی سابق برای مراسم هادی نوروزی به بابل رسیدند. احمدرضا عابدزاده ، حمید استیلی و پایان رافت که بازیکنان سابق تیم پرسپولیس ، برای رفتن به مراسم هادی نوروزی وارد بابل شدند. همچنین علی دایی، محمد دایی، بهزاد غلامپور و بهمن دهقان در این مراسم حضور دارند. اخلال در برگزاری تشییع جنازه در ورزشگاه هفتم تیر ازدحام عجیب جمعیت در ورزشگاه هفتم تیر و اطراف آن آنقدر زیاد است که بعید به نظر می رسد تشییع پیکر هادی نوروزی در این ورزشگاه انجام بشود. در حالی که خودروی حامل پیکر هادی نوروزی و خانواده او خود را به ورزشگاه هفتم تیر رسانده و حتی قصد پیاده کردن وی را داشتند، این تصمیم در نهایت شکل دیگری به خود گرفت و لحظاتی پیش بلندگوی ورزشگاه اعلام کرد، تشییع جنازه در زادگاه او دنبال خواهد شد. ظاهرا ازدحام شدید جمعیت و ترس از بروز اتفاقات ناگوار باعث این تصمیم شده است. این در حالی است که در داخل ورزشگاه مراسم عزاداری و نوحه خوانی در حال برگزاری است.برگزاری مراسم هادی نوروزی در شهر بابل ازدحام شدیدی از جمعیت را موجب شده است.
تشییع کنندگان صبور باشند برگزاری مراسم هادی نوروزی در شهر بابل ازدحام شدیدی از جمعیت را موجب شده است. همانطور که پیش بینی می شد هزاران نفر از علاقمندان به فوتبال و البته هم استانی های هادی نوروزی که به این بازیکن عرق ویژه ای دارند، برای حضوردر مراسم تشییع کاپیتان پرسپولیس راهی بابل و کپورچال شده اند. با این ازدحام جمعیت در شهر بابل، ریسک برگزاری مراسم تشییع جنازه بالاتر رفته چرا که صفوف در هم پیوسته جمعیت ممکن است باعث ایجاد اتفاقاتی ناگوار بشود. در حال حاضر و به گفته مسوولان حاضر در محل برای انجام طبیعی مراسم تشییع جنازه بیش از هر چیز به صبوری و کمک حاضران نیاز است چراکه یقینا آرامگاه کوچک منطقه کپورچال به هیچ وجه توانایی پذیرایی از این تعداد مشایعت کننده را ندارد. برگزاری مراسم تشییع در هفتم تیر لغو شد جمعیت حاضر و منتظر در ورزشگاه هفتم تیر آرام آرام این محل را ترک می کنند. در حالی که جمعیت زیادی در ورزشگاه هفتم تیر زمین بازی دوره نوجوانی هادی نوروزی در انتظار تشییع وی بودند، بنابر تصمیم مسوولان این مراسم شکل دیگری به خود گرفت و به کپورچال محل تولد کاپیتان پرسپولیس منتقل شد. در حال حاضر جمعیت مشغول ترک ورزشگاه هفتم تیر بابل هستند و به نظر می رسد عده کمی از آنها قادر به حضور در مراسم خاکسپاری باشند چراکه ترافیک شدیدی بین شهر بابل و منطقه کپورچال وجود دارد.
مشکل پرسپولیسی ها برای رسیدن به کپورچال 2 اتوبوسی که بازیکنان و خبرنگاران و اعضای کادر پرسپولیس را به کپورچال می برد، در ازدحام جمعیت و ترافیک گرفتار شده است. معبر بابل به کپورچال راه باریکی است که توانایی این حجم از ازدحام را ندارد و بنابراین ترافیک بسیار سنگینی در مبادی ورودی به این بخش وجود دارد که اتوبوس های حامل بازیکنان پرسپولیس هم در آن گیر کرده است. به نظر می رسد پرسپولیسی ها برای رسیدن به آرامگاهی که قرار است پیکر هادی نوروزی در آنجا دفن شود راهی جز پیاده شدن ندارند. در حال حاضر ازدحام شدیدی در کپورچال و در اطراف آرامگاه برپاست. اتوبوس پرسپولیسی ها معطل نیروی انتظامی 2اتوبوس حامل بازیکنان و کادرفنی و مدیریتی پرسپولیس که در ازدحام جاده بابل به کپورچال گرفتار شده است، برای خروج از این ازدحام در انتظار حضور نیروی انتظامی است. ازدحام جمعیت موجب شده که آنها برای رسیدن به آرامگاه هادی نوروزی احتیاج به اسکورت نیروهای پلیس داشته باشند. نکته جالب همکاری مردم کپورچال با خیل مشایعت کنندگان در مسیر است. تعداد زیادی نیز مقابل خانه ها در مسیر جاده گذاشته شده و اهالی به حاضرین شربت و آب خنک و چای می دهند. همچنین علی کریمی بازیکن سابق پرسپولیس هم به منزل پدری هادی نوروزی رفته است. پیاده روی عابدزاده و استیلی به سمت کپورچال احمدرضا عابدزاده و حمید استیلی دو بازیکن سابق پرسپولیس که سابقه مربیگری هادی نوروزی را هم دارند، با پای پیاده عازم روستای کپورچال شدند. در شرایطی که ازدحام شدید جمعیت این روستای 700 نفری را تحت تاثیر قرار داده، بزرگان فوتبال یکی پس از دیگری خود را به خانه پدری و یا آرامگاه روستای کپورچال می رسانند. آرامگاه کپورچال کوچک و جمع وجور است و بیش از 100 قبر در آن وجود دارد. حاشیه ها: *کاروان پرسپولیس ساعت ۵:۳۰ صبح امروز با دو دستگاه اتوبوس VIP از تهران به سمت بابل حرکت کرد و حدود ساعت ۱۰ صبح پیش با اسکورت پلیس وارد شهر بابل شد. ازدحام شدید هواداران و مردم بابل، عبور و مرور و تردد را در این شهر سنگین کرده است و طبق پیش بینی های به عمل آمده در جلسات فرمانداری و برگزاری این مراسم، عوامل اجرایی با ازدحام بیش از حد مردم روبرو شده اند. *همسر و فرزندان هادی نورزوی با خودروی میثم بائو به سمت محل برگزاری این مراسم در حرکت هستند. مراسم تشییع پیکر کاپیتان فقید پرسپولیس در ورزشگاه هفتم تیر بابل برگزار خواهد شد. *همچنین علی اکبر طاهری به همراه حسین عبدی و مصطفی قنبرپور، صبح امروز برای حضور در مراسم تدفین هادی نوروزی راهی بابل شدند. *در اکثر مسیرهای منتهی به شهر بابل پلاکاردهایی از عکس هادی نوروزی به چشم می خورد و همچنین اکثر اتومبیل ها پوستر کاپیتان فقید پرسپولیس را پشت شیشه خود چسبانده اند. *در حالی که امروز مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی در زادگاهش برگزار خواهد شد ، مقداد نجف نژاد رییس هییت مدیره ی استقلال نیز برای حضور در این مراسم به بابل سفر کرده است. *براساس اعلام مسئولان برگزاری این مراسم قرار است ساعت ۱۹ امشب در روستای زادگاه وی مراسم شام غریبان هادی نوروزی برگزار شود. *علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه به همراه کادر فنی تیم پرسپولیس و تعدادی از بازیکنان این تیم که در شهر بابل به سر می برند، به خاطر ازدحام جمعیت برای تشییع پیکر هادی نوروزی در یک سالن حبس شده اند. *طاهری در یک تماس تلفنی که مشخص نبود مخاطبش چه کسی است، درخواست کرد با این وضعیت پیکر نوروزی زودتر به خاک سپرده شود و این مراسم به تعویق نیافتد.     ۴۰هزار نفر در مراسم خاکسپاری نوروزی مراسم خاکسپاری هادی نوروزی در آرامگاه کوچک روستای کپورچال ادامه دارد. به گزارش «ورزش سه»، در حال حاضر مداحان مشغول نوحه خوانی است و جمعیت او را همراهی می کنند. میزان جمعیتی که در روستای کپورچال برای مراسم حضور دارد، نزدیک به ۴۰ هزار نفر تخمین زده شده این در حالی است که بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس هنوز موفق به حضور در جمع تشییع کنندگان نشدند.   بغض محسن بنگر و خودداری از سخنرانی مراسم خاکسپاری هادی نوروزی در میان احساسات شدید مردم در حال برگزاری است. به گزارش «ورزش سه»، دقایقی پیش در حالی که تنی چند از حاضران براثر فشار جمعیت از حال رفته و به بیرون آرامگاه منتقل شدند میثم بائو هم خطه ای و دوست نزدیک هادی نوروزی پشت بلندگو رفت و برای مردم سخنرانی کرد. او گفت: برای هادی خیلی زود بود که برود. پس از بائو محسن بنگر از بازیکنان پرسپولیس برای سخنرانی پشت میکروفن آمد اما بغض شدید به او اجازه صحبت نداد و وی با اشک از روی سکو پایین آمد. علی دایی و همراهانش نیز که در کپورچال خود را به مراسم رسانده اند، باوجود درخواست مجری مراسم موفق به عبور از صف فشرده جمعیت برای سخنرانی نشدند.   حادثه در مراسم تدفین نوروزی:یک دیوارخراب شد/ آمارتلفات و افراد مصدوم مشخص نیست *ازدحام زیاد در مراسم تدفین هادی نوروزی باعث به وجود آمدن اتفاق ناگواری شد. در حالیکه مردم بسیار زیادی در مراسم حاضر شده بودند مردم به روی دیوارها و خانه های مجاور هم پناه آوردند همین موضوع باعث شد که یکی از دیوارهای مجاور فرو ریخته و آوار آن بر روی سر مردم و افراد حاضر بریزد. هنوز آمار دقیقی از تلفات و افراد مصدوم داده نشده است.   خبرهای منتشر شده ساعتی بعد از این حادثه حاکیست که دیوار خراب شده تلفات جانی نداشت.   همسر هادی نوروزی از حال رفت همسر هادی نوروزی1 همسر هادی نوروزی لحظاتی برای مردم حاضر در آرامگاه کپورچال صحبت کرد. او که بعد از محسن بنگر و میثم بائو برای سخنرانی پشت میکروفن رفته بود، از مردم بابت حضور بزرگشان تشکر کرد. وی همچنین گفت: هادی نمرده و زنده است. کاپیتان پرسپولیس زنده است. با رفتن هادی قلب من تکه تکه شد. البته خدا را شکر که شما همشهری های خوب هادی نامش را گرامی خواهید داشت. دست همه شما را می بوسم. همسر هادی این سخنرانی در میان ابراز احساسات شدید حاضرین برگزار شد. او بعد از گفتن این جملات از حال رفت و او را به پایین منتقل کردند.   پایان: هادی نوروزی به خاک سپرده شد با انجام مراسم تلقین پیکر هادی نوروزی در آرامگاه کپورچال به خاک سپرده شد. دقایقی پیش پیکر هادی نوروزی در خانه ابدی آرام گرفت و جمعیت حالا با فاتحه خوانی برای او یادش را گرامی می دارند. نوروزی صبح روز پنجشنبه در اثر ایست قلبی در سن ۳۰ سالگی دارفانی را وداع گفت. در حال حاضر اخبار مربوط به درگذشت او کلیه اخبار سایر حوزه ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. تشییع پیکر هادی اتوبوس پرسپولیسی ها در قائمشهر اتوبوسی که حامل تعدادی از بازیکنان پرسپولیس و کادرفنی این تیم بود، به تهران بازمی گردد. در پی ازدحام شدید جمعیت در کپورچال، این دواتوبوس قادر به حضور در مراسم نشدند تا برای کاستن از ازدحام شدید دستور بازگشت آن ها به تهران صادر شود. پرسپولیسی ها که از ساعت ۵ صبح به سمت بابل حرکت کرده اند در نهایت فعلا در قائمشهر اقامت دارند و به احتمال زیاد به تهران برمی گردند. البته بازیکنانی که با خودروهای شخصی به شمال رفته بودند، بر مزار نوروزی حاضر خواهند شد.   همسر و فرزند نوروزی بر مزار وی حاضر شدند با اتمام مراسم خاکسپاری هادی نوروزی، از ازدحام مردمی که برای تشییع جنازه آمده بودند کاسته شده است. دقایقی پیش همسر و فرزندان و نزدیکان هادی نوروزی در مزار وی حاضر شده و به فاتحه خوانی پرداختند. این پایان داستان خاکسپاری هادی نوروزی است که در میان استقبال شدید مردم برگزار شد. با بازگشت پرسپولیسی ها به تهران تمرکز مجالس یادبود در پایتخت خواهد بود. مزار هادی   مراسم تشییع نوروزی در ورزشگاه هفتم تیر بابل برگزار نشد مراسم تشییع هادی نوروزی وبسایت رسمی برنامه نود  هم نوشت: هواداران زیادی برای حضور در مراسم تشییع کاپیتان سابق تیم فوتبال پرسپولیس به ورزشگاه هفتم تیر بابل آمده بودند که به دلیل ازدحام فراوان این مراسم برگزار نشد. پیکر این بازیکن روز گذشته در ورزشگاه آزادی تشییع و برای برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری به مازندران منتقل شد. هواداران زیادی برای حضور در مراسم تشییع نوروزی به ورزشگاه هفتم تیر بابل آمدند. ازدحام جمعیت به قدری زیاد بود که مردم فنس ها را شکستند و وارد زمین شدند. همین مسئله باعث شلوغی زیاد زمین شد و پیکر نوروزی برای لحظاتی روی دست مردم سرگردان بود به همین خاطر فرصت خواندن نماز میت در ورزشگاه به وجود نیامد. ازدحام جمعیت داخل ورزشگاه آنقدر زیاد بود که تشییع کنندگان ناچار شدند پیکر هادی نوروزی را به رختکن ببرند. در این لحظات بازیکنان پرسپولیس داخل رختکن رفتند و برای آخرین بار با کاپیتانشان در رختکن خداحافظی کردند. مراسم تشییع هادی نوروزی1 درحالی که تشییع کنندگان قصد داشتند پیکر مرحوم نوروزی را از رختکن خارج کنند ازدحام جمعیت این اجازه را به آن ها نداد و مجبور شدند دقایق طولانی در رختکن بمانند. محسن بنگر مدافع سرخپوشان میکروفن ورزشگاه را در دست گرفت و از مردم خواست ورزشگاه را ترک کنند تا بتوانند پیکر نوروزی را به بیرون بیاورند اما تا لحظه ارسال خبر این اتفاق رخ نداده است. مراسم تشییع هادی نوروزی2 حضور پرتعداد بابلی ها که شهرشان را غرق در سوگواری و ماتم کرده اند فضای این مراسم را دگرگون کرده است. علاوه بر بابل، بسیاری از شرکت کنندگان از شهرهای مختلف استان مازندران خود را به این شهر رسانده بودند تا در مراسم تشییع کاپیتان پرسپولیس شرکت کنند. مراسم تشییع هادی نوروزی3 پس از آنکه ازدحام جمعیت کمتر شد، پیکر وی به میدان کیاکلا منتقل شد تا از آنجا به سمت روستای کپورچال زادگاه نوروزی تشییع شود. بسیاری از چهره های ورزشی و اهالی فوتبال هم امروز خود را به بابل رساندند تا در مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی شرکت کنند. علی دایی به همراه بهزاد غلامپور در این مراسم حضور دارند. علی کریمی، حمید استیلی، احمدرضا عابدزاده و... نیز از جمله شرکت کنندگان در این مراسم هستند. مراسم تشییع هادی نوروزی4  

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code