| جمعه، 31 شهریور 1402
نگاه ایران:با وجود حاشیه سازی و تلاش کشورهای عربی برای بدنام کردن قطر و گرفتن میزبانی جام جهانی فوتبال از این کشور، فیفا تاکید کرد که جام جهانی ۲۰۲۲ تنها در قطر برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از الکاس، مدت ها است که کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی۲۰۲۲ انتخاب شده است.

تنش سیاسی بین قطر و عربستان باعث شده است که دیگر کشورهای عربی هم به حمایت از سعودی ها بپردازند و ائتلاف عربی شکل گیرد تا قطر از همه نظر منزوی شود و کشورهای عربی تلاش کنند که برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر را با ادعای حمایت این کشور از تروریسم ممنوع کنند.

فیفا با وجود جنجال سازی عربستان و هم پیمان هایش تاکید کرد که جام جهانی۲۰۲۲ در قطر برگزار خواهد شد و به زودی منطقه به روند عادی خود برمی گردد.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا گفت : ما با یک بحران دیپلماسی در منطقه روبرو هستیم اما اطمینان داریم که به زودی اوضاع به روند عادی خود بر خواهد گشت و کشورهای عربی با همدیگر سازش خواهند کرد. فیفا از نزدیک تحولات منطقه را دنبال می کند و ما ارتباط  منطقی با حکومت قطر داریم.

او ادامه داد: جام جهانی ۲۰۲۲ پنج سال دیگر در قطر برگزار خواهد شد. اگر فوتبال بتواند در حل بحران موجود تاثیر گذار باشد بدون شک وارد عمل خواهیم شد. ما تصمیم های خود را به دور از سیاست اتخاذ می کنیم و این رویه ای است که به آن پایبند خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code