| یکشنبه، 06 آذر 1401
نگاه ایرانیک متخصص پوست گفت: ناخن ها بهترین سرنخ برای تشخیص بیماری ها هستند و پزشکان می توانند بسیاری از بیماری ها را از روی ناخن افراد تشخیص دهند.
پریسا داورزنی گفت: در بسیاری از مواقع پزشکان قادر هستند بیماری های افراد را از روی ناخن های آن ها تشخیص دهند.
وی افزود: تشخیص مشکلات ناخن ها به راحتی از سوی متخصصان پوست قابل شناسایی است و پس از آن، بیماران باید به پزشکان متخصص معرفی شوند.
این متخصص پوست با اشاره به نشانه های قابل تشخیص در ناخن ها اظهارکرد: گاه دیده می شود که روی ناخن افراد سفید شده و یا تمام ناخن زرد می شود. این ها همه دلایل بیماری محسوب شده و باید در کمترین زمان ممکن به آن ها رسیدگی شود.
داورزنی با بیان اینکه سفیدی ناخن می تواند علائم بیماری هایی نظیر مشکلات کبدی و یا قلبی باشد تصریح کرد: وقتی فردی بر روی ناخن خود سفیدی هایی را مشاهده کرد باید به پزشک مراجعه کند، زیرا این عامل می تواند دلیلی بر بیماری های قلبی، کبدی و ریوی باشد.
وی در خصوص چرایی زرد شدن ناخن ها خاطرنشان کرد: افرادی که بیش از اندازه از لاک استفاده می کنند و یا به روی ناخن های خود، ناخن مصنوعی قرار می دهند دچار عفونت های قارچی شده و ناخنشان زرد می شود، اما گاهی نیز دیده شده که این زردی ناخن به دلیل دیابت، مشکلات تیروئید و یا مشکلات ریوی بوده است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code