| شنبه، 12 آذر 1401

نگاه ایران: محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ما برای تقویت بنیه دفاعی خود از کسی اجازه نمی گیریم، گفت: بحث هسته ای، دفاعی و نظامی نبود و ما می توانستیم با محدود کردن بخشی از فعالیت ها و با نگه داشتن اصل غنی سازی کارمان را پیش ببریم، همچنان که امروز کارهای ما در بخش هسته ای خوب پیش می رود.

به گزارش مهر، وی درباره یارانه ها در دولت دوازدهم نیز افزود: دولت یارانه را قطع نخواهد کرد، هدایت منابع یارانه را به سمت اشتغال و تولید در چارچوب آنچه در قانون تعیین شده است، پیش خواهد برد.

سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: دولت مانند سنوات گذشته تلاش می کند همه اقلام مورد نیاز مردم را برای نیازمندی های ویژه ماه رمضان تامین کند و نظارت کافی درباره قیمت ها داشته باشد.

وی ادامه داد: قبل از ماه مبارک ظرف روزهای آینده سبد غذایی به تناسب نیازهای ماه مبارک رمضان بین اقشار کم در آمد توزیع خواهد شد.

نوبخت درباره برنامه های انتخاباتی دولت نیز گفت: در ارتباط با مسکن در چارچوب مصوباتی بود که هیت وزیران داشت. ما هم در ارتباط با اتمام پروژه مسکن مهر تلاش خواهیم کرد و همچنین افزایش صد هزار مسکن روستایی، حمایتی و اجتماعی جزو برنامه های دولت خواهد بود.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که چرا روند رای گیری کند بوده است،  گفت: یک بخش آن ناشی از کمیت قابل ملاحظه و افزایشی نسبت به انتخابات قبل بود. طبق گزارش وزیر کشور تعداد صندوق ها در یک شعبه بیش از یک صندوق بود.

وی افزود: در رای گیری ۲۹ اردیبهشت نظر شورای نگهبان این بود که بعد از ساعت ۱۲ حتی در ۱۲ و یک دقیقه نیز رای گیری نشود، اما در دوره های گذشته ساعت ۱۲ درها بسته می شد، اما از کسانی که در داخل شعبه بودند رای گیری به عمل می آمد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که یارانه ای که قبل از انتخابات برای عده ای وصل شد و رئیس جمهور دستور قطع آن را داد، آیا بعد از انتخابات دوباره وصل می شود، گفت: حتما در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در خصوص افزایش مستمری اقشار کم در آمد و نیازمند افزود: طبق بودجه ۹۶ مقرر شد میزان مستمری این خانوار ها به اندازه ۲۰ درصد حداقل دستمزد شود که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد که این مبلغ باید از منبع یارانه ها پرداخت شود که ما این را طبق قانون از فروردین ماه شروع کردیم و ادامه خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code