| سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401
سفر یک روزه استاندار گیلان به بندر آستارا؛
       کد خبر: 115974

نگاه ایران: استاندار گیلان امروز به آستارا رفت و علاوه بر بازدید از مراحل اجرایی خط ریلی آستارا-آستارا، از 7 پروژه ی گردشگری، گاز رسانی به 4 روستای حیران و  طرح آبرسانی به 6 روستا را افتتاح و در همایش گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی ، سرمایه گذاری و اشتغال آستارا شرکت کرد. (گزارش تصویری)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی عصر امروز در حاشیه ی بازدید از مراحل اجرایی خط ریلی آستارا-آستارا در گفتگو با خبرنگاران به حضور خود در مرز مشترک ایران و آذربایجان اشاره کرد و افزود: امروز روز ملی آذربایجان است که جا دارد این روز را به همسایگان عزیز خود در کشور آذربایجان تبریک عرض کنم.

وی با قدردانی از همکاری مقامات کشور آذربایجان در احداث پروژه خط ریلی آستارا-آستارا خاطرنشان کرد: این راه آهن سراسری که از اروپا به آذربایجان کشیده شده تا 8 کیلومتری مرز ایران اسلامی باقیمانده بود که خوشبختانه این اتصال انجام گرفت و 2 کیلومتر داخل خاک جمهوری اسلامی ایران ، ترمینال و بارانداز نیز توسط راه آهن کشورمان در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: در خصوص 2 کیلومتر داخل خاک کشورمان با توجه به شکل گیری بخش عمده ی تملک زمین های مربوط به بخش خصوصی این پروژه در حال انجام است.

استاندار گیلان افزود: اتصال راه آهن رشت آستارا حلقه ی اصلی راه آهن سراسری شمال به جنوب است که انشاا... در سال های آتی این مسیر نیز برقرار می شود.

وی خاطرنشان کرد: اتصال خط ریلی آستارا-آستارا نویدی بود که دولت یازدهم به مردم داده بود و خوشبختانه محقق شد و انشاا... رشت به آستارا نیز در دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد.

دکتر نجفی با بیان اینکه پروژه ی راه آهن رشت به آستارا در حدود 200 کیلیومتر است که بخشی از آن درخصوص تملک اراضی و بخشی با توجه به مسیر جنگلی مربوط به مسائل زیست محیطی است گفت: در جلسات کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان درخصوص سرمایه گذاری این مسیر نیز مذاکراتی صورت گرفته که در حال پیگیری هستیم.

صبح امروز 6 طرح آبرسانی روستایی به طور همزمان در روستای قره سو به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح ها که 5 هزار و 700 نفر از مزایای آن بهره مند می شوند 19 میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین7 طرح گردشگری ظهر امروز با حضور استاندار گیلان در آستارا به بهره برداری رسید.

 3 هتل سه ستاره و 4 واحد اقامتی و پذیرایی در شهرستان آستارا با 27 میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این پروژه ها 113 فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد شده است.

در ادامه این سفر پروژه ی گازرسانی به روستاهای بی بی یانلو، حیران، حاجی امیر ونه بین و کشفی در دهستان حیران شهرستان آستارا که با بیش از 53 میلیارد ریال هزینه ، که 689 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد صبح امروز با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

با افتتاح گازرسانی به این 4 روستا تعداد روستاهای گازدار شهرستان آستارا به 35 روستا و میزان بهره مندی خانوارهای روستایی در این شهرستان به 92.5 درصد افزایش یافته است.

 گفتنی است : شاخص بهره مندی گاز روستایی در شهرستان آستارا در ابتدای دولت یازدهم 73 درصد بوده است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code