چهارشنبه، 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 ,October  
جوابیه سازمان برنامه و بودجه گیلان به اظهارات محمود شکری؛

نگاه ایران: در پی اظهارات اخیر نماینده محترم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در خصوص سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، پاسخ این سازمان به شرح ذیل اعلام می گردد:

بسمه تعالی

وَالَّذینَ یُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ بِغَیْرِ مَا اکْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُّبِینًا  (آیه ۵۸ سوره احزاب)

((و آنان که مردان و زنان با ایمان را به خاطر کاری که انجام نداده اند آزار می دهند بار بهتان و گناه آشکاری را به دوش کشیده اند.))

جناب آقای شکری نماینده محترم مردم شریف و ارجمند شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال

باسلام و احترام

 جنابعالی زنان و مردان فرهیخته و خرد ورزی را نمایندگی میکنید که در طول تاریخ این سرزمین خدمات شایان و سترگی را به ایران و ایرانی ارائه نموده اند و بی شک خداوند، سعادت بزرگی را نصیب شما ارزانی داشته که بیش از 5 سال است به عنوان نماینده این مردمان فرهیخته، این فرصت را داشته اید که در مسیر بهبود و به سامان کردن اوضاع شهر و دیارشان بکوشید و به یقین اثرات آن را مردمان عزیز تالش باید در این سالیان دیده یا شنیده باشند...

علی ای حال ، جنابعالی در چند روز اخیر با سخنانی که بعضا در برخی از سایت های محلی نیز انعکاس یافته ،اتهاماتی را نسبت به دولت، ریاست محترم جمهور، جناب آقای دکتر نوبخت ، استاندار فهیم گیلان  و همچنین ریاست سازمان برنامه و بودجه استان گیلان روا داشته و با عناوین مختلف سلسله ای از افترا و تهمت ها  را به مسولین در سطوح ملی و استانی نسبت داده اید.

این در حالی است که جنابعالی به دفعات درگذشته با اظهاراتی غیر واقعی ریاست سازمان برنامه وبودجه گیلان را متهم به بکارگیری بستگان وازجمله برادرزاده و خواهر زاده نموده اید و تا به امروز هیچ مدرک و سندی مبنی بر اثبات ادعای خود ارائه نداده اید. همچنین بارها در اظهارات خود اعلام کرده اید که 500 نفر به صورت غیر قانونی در ادارات استان استخدام شده اند، عجیب و چه بسا بعید است که پس از سال ها کسوت نمایندگی هنوز از فرایند استخدام های دولتی آگاهی نداشته باشید، درحالیکه استخدام نیرو بدون آزمون استخدامی و طی مراحل اداری، امکان پذیر نیست.

درباره ی چرایی و چگونگی چنین رفتارهایی در دوره های مختلف و از جمله برهه انتخابات چیزی نمی گوییم و قضاوت را به خرد جمعی جامعه وا می گذاریم. اما به عنوان برادر دینی، شما را به سعه صدر، خویشتنداری، تعدیل و کنترل گفتار، احترام به حقوق دیگران و در نهایت توجه به تعالیم و آموزه های دین مبین اسلام دعوت می کنیم تا ضمن پرهیز از گفتارهای غیرمتعارف، غیر شرعی و غیر قانونی تمرکز بیشتری بر ارائه خدمت به مردمان نجیب و صبور حوزه انتخابیه خویش داشته باشید.

بدانید و آگاه باشید مادامی که واقعیت ها را وارونه جلوه دهیم و با مقصر قلمداد کردن دیگران و نسبت دادن تهمت های ناروا سعی بر عدم ارائه عملکرد خود نزد افکار عمومی داشته باشیم اساسا خروجی ای جز گرفتن امید از مردمان سخت کوش و سربلند این سرزمین نخواهیم داشت.

 لازم به یاداوری است که سازمان برنامه و بودجه استان گیلان پس از احیای مجدد، همواره کوشیده با همفکری بزرگان و نخبگان استان ضمن تلاش برای ایجاد نگاه توسعه محور نزد دستگاه های اجرایی، با لحاظ کردن عدالت در تقسیم منابع، فرصت های توسعه را برای تمامی شهرستان های استان فراهم آورد. در این میان علیرغم عدم حضور و ارتباط موثر جنابعالی با این سازمان طی دو سال گذشته، حق و حقوق مردمان بزرگوار حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال  به مانند سایر شهرستان ها در عالی ترین سطح ممکن رعایت شده و مستندات این ادعا نیز موجود و البته برای اهل فن قابل درک می باشد.

امید آنکه جنابعالی نیز به مانند سایر نمایندگان شریف و معزّز استان با مطالبه گری، پی جویی، مشارکت و ارائه رهنمودها و نقدهای سازنده در فرایند توسعه استان گیلان و شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال بکوشید و با پرهیز از تهمت و افترا، از ایجاد غبار و وهن در افکار عمومی نسبت به مسولین نظام مقدس جمهوری اسلامی دوری جویید و همپای همه دلسوزان و خدمت گزاران بکوشید تا با بسیج کلیه نیروهای تلاشگر استان در سالی که به ابتکار مقام معظم رهبری سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال" نام گرفته گام های اساسی تری برای توسعه استان و کشور عزیزمان برداریم و در این مسیر بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی بهترین چراغ راه خواهد بود:

((من در مورد تذکّرات، معتقدم باید با منطق محکم و با بیان روشن، نقطه نظرات صحیح را ارائه بدهند. با تهمت زنی و جنجال آفرینی، بنده موافق نیستم؛ با تکفیر کردن و متهم کردن این و آن، بنده موافق نیستم. اعتقاد من این است که مجموعه ی انقلابی کشور ـ که بحمدالله تعداد بی شماری از آنها در بین جوانهای ما، در بین صاحب نظران ما، اساتید ما، بزرگان ما، تحصیل کرده های ما حضور دارند ـ میتوانند با منطقِ محکم وارد میدان بشوند، نقّادی کنند.))

برادر ارجمند، جناب آقای شکری از این پس پاسخ ما به تکرار رویه ناصواب کنونی، آیه شریفه " قَالُوا سَلاَماً " خواهد بود.

امیدواریم در مسیر بهبود وضع مردم شریف تالش، رضوانشهر و ماسال راه دوستی، محبت و تلاش سازنده را در پیش گیرید.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code