| شنبه، 08 بهمن 1401
نگاه ایران: پس از آنکه بیژن زنگنه وزیر نفت به محمدباقر قالیباف پیشنهاد معاوضه اموالش را داد،عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز به کمپین معاوضه اموال پیوست.
 به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری در جریان مناظره هفته گذشته کاندیداها اعلام کرد «باید مشخص باشد خودمان و بستگان درجه اول مان یعنی همسر، فرزندان، خواهران و برادران مان چه داریم، چه کار انجام می دهیم و کجا زندگی می کنیم.»
به دنبال این اتفاق ویدیویی در رسانه ها منتشر شد که در آن بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت خواستار معاوضه اموالش با محمدباقر قالیباف شد. زنگنه گفته است:« من نزدیک به ۲۵ سال سابقه وزارت دارم و از این مدت حدود ۱۲ سال وزیر نفت بوده ام، یعنی در وزارتخانه ای کار می کنم که پردرآمدترین وزارتخانه کشور است و بیشترین گردش مالی را دارد و اگر قرار باشد من کاسب باشم، باید الان بیشترین درآمد و اموال را داشته باشم.» وی افزود:« پیشنهاد من به آقای قالیباف این است که اموالمان را باهم معاوضه کنیم! یعنی هرچه من و خانواده داریم به اسم آقای قالیباف بزنیم و هرچه آقای قالیباف و خانواده شان دارند به اسم من بکنند؛ این کار بسیار ساده است و اگر ایشان آماده اند در اولین فرصت می توانیم به محضر برویم و این کار را انجام دهیم و من برای این کار آماده ام.» زنگنه تاکید کرد:« سی سال است که اموالم را به قوه قضاییه بارها اعلام کرده ام و وضعیت اموال من خیلی روشن است. البته ایشان نباید لیست اموال من را ببینند چون ممکن است پشیمان شوند!» او خطاب به شهردار تهران گفت:« پیشنهاد من به آقای قالیباف این است که اموالمان را باهم معاوضه کنیم. یعنی هرچه من و خانواده داریم به اسم آقای قالیباف بزنیم و هرچه آقای قالیباف و خانواده شان دارند به اسم من بکنند.» به فاصله چند ساعت پس از اظهارات زنگنه، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که بیشترین حجمه به واسطه منزل مسکونی اش به وی صورت گرفته،به این کمپین پیوست و این پیشنهاد را تکرار کرد. آیا این کمپین طی روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت؟
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code