| دوشنبه، 08 آذر 1400
نگاه ایران /  رئیس و اعضای هیأت رئیسه، دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تجمعی که در این دانشگاهی برگزار شد ضمن اعلام همدردی با خانواده  های داغدار حجاج که در طی مناسک حج دعوت حق را لبیک گفتند ، با سر دادن شعار های آل سعود خائن ، مرگ بر آل سعود، رژیم پادشاهی عاقبتش سقوط است اعتراض خود را نسبت به عدم توانایی و کفایت مسولان سعودی در مدیریت امور حجاج بیت الله الحرام اعلام کردند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،در این مراسم حجت الاسلام قاسم قاسمی مدیر کل فرهنگی _ اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن تسلیت به خانواده های داغدار،گفت: هدف از این تجمع تسلیت به بازماندگان و اعلام انزجار از سیاست های دوگانه ی عربستان است ، زیرا عربستان ضمن درگیری های سیاسی در منطقه و مشغولیت به تهاجم به یمن از مدیریت حج غافل مانده است . وی افزود : خواسته ی دانشگاهیان این است که رژیم عربستان  سعودی مسئولیت این حادثه را بپذیرد و رسما پوزش بخواهد و ضمن پرهیز از فرافکنی مسولیت امور حج را به جامعه اسلامی بسپارد.
IMG_8929
حجت الاسلام قاسمی ، همچنین در جمع دانشگاهیان حاضر در این تجمع ، حادثه منا را حادثه ای دردناک در تاریخ دانست و تجمع منا را در مقایسه با تجمع ۲۰ میلیونی اربعین سیدالشهدا در کربلا ، تجمع اربعین بزرگتر و با امکانات کمتر برگزار شد اما شاهد آسیب زائران نبوده ایم و این خود دلیل بی کفایتی مسئولان سعودی در مدیریت حج است و خواسته ما دانشگاهیان این است که عربستان باید علاوه بر حفظ حرمت انسانها ، حداقل های مدیریت امور توریستی را فراهم می کرد ، زیرا تجمع حج نوعی از توریست دینی است که از سراسر جهان برای مناسک حج به سرزمین وحی می روند.
مدیر کل فرهنگی _ اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری گفت : آل سعود باید مدیریت حج را به شورایی منتخب از جامعه اسلامی بسپارد زیرا کفایت مدیریت آن را ندارد و ما دانشگاهیان با قاطعیت پیگیر این خواسته و رهنمود مقام معظم رهبری خواهیم بود.
در پایان پس از قرائت بیانیه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، تجمع کنندگان ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه خونین منا ، آل سعود را مسئول این حادثه دانستند و خواستار برخورد قاطع و انقلابی دولتمردان با مسببان این واقعه شدند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code