| سه شنبه، 07 تیر 1401
آغاز تولید انبوه خودروهای دناپِلاس و پژو2008 با حضور رییس جمهور؛
       کد خبر: 110029
نگاه ایران : رییس جمهور کشورمان اظهار کرد: برای اولین بار صنعت خودرو کشور وارد رقابت جهانی شده و 30 درصد خودروها به دنیا صادر می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در حاشیه افتتاح دو خودرو «دناپلاس» و «پژو 2008» در گروه صنعتی ایران خودرو در جمع خبرنگاران گفت: اساس پیشرفت کشور ما در سایه تولید است، حتی مسأله اشتغال در سایه تولید می باشد. استقلال اقتصادی، خوداتکایی و خودکفایی در سایه تولید ملی ما خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز در اینجا دو خط تولید خودرو رسماً افتتاح و شروع به بهره برداری می کند، یکی دناپلاس بود که قطعات آن 100 درصد ایرانی است و دیگری خودرو پژو 2008 است که به صورت مشترک و با سرمایه گذاری 50-50 میان ایران و فرانسه تولید می شود.

رییس جمهور  اظهار کرد: این برای اولین بار است که ایران در صنعت خودرو وارد رقابت جهانی می شود. یعنی 30 درصد خودروهایی که در اینجا تولید و مونتاژ نهایی می شوند به دنیا صادر خواهند شد و خودرویی که امروز در اختیار ایرانیان ما قرار می گیرد خودرویی است که یک ماه و نیم قبل در فرانسه به بازار آمده است.

وی تأکید کرد: بنابراین ما در مسأله خودروسازی وارد رقابت جهانی شدیم و این روز مبارکی برای صنعت خودرویمان، مهندسین، کارگران  و کشورمان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code