| شنبه، 12 آذر 1401

نگاه ایران: فرماندار شهرستان رشت گفت: انتخابات حقوق اکثریت جامعه است و چیزی را که مردم جامعه می پذیرند همه موظفند تمکین کنند، پاسداری از این حقوقی که مردم دارند، به عهده برگزارکنندگان و مجریان انتخابات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، سیروس شفقی، فرماندار و رئیس ستاد اجرایی انتخابات شهرستان رشت در جلسه کمیته اجرایی امنیت انتخابات شهرستان، اظهار کرد: انتخابات بسیار مهمی را در پیش داریم، هر انتخاباتی اجزایی دارد و این اجزای تشکیل دهنده شامل انتخاب کنندگان، انتخاب شوندگان و یکی از این اجزا هم که نقش بسیار مهمی دارد مجریان یا متولیان انتخابات هستند؛ وظیفه خود می دانم به جهت قبول این زحمت و مسئولیت که امانت بزرگی است، از شما تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: در این شرایط حساس منطقه ای و بین المللی انتخابات ما بیش از پیش مهم است و یقینا خیلی از توطئه ها را بر علیه کشور خنثی می کند؛ اما نقشی که ما برگزار کنندگان که بسیار هم تحت نظر مردم هستیم، داریم؛ سبب می شود کوچک ترین حرکتی بسیار برجسته شود و به یک جناح یا تشکیلاتی کشیده شود که این امر در کاهش مشارکت مردم موثر است.

فرماندار رشت گفت: قانونمندی، عدالت و شفافیت همه می تواند در اعتماد مردم تاثیر اساسی بگذارد و این اعتماد و باور هم می تواند آن شکوهی که از حضور گسترده مردم در انتخابات به جهت خنثی کردن توطئه دشمنان را داریم، محقق کند لذا هر یک از ما می توانیم در این مهم نقش بسیار مهمی داشته باشیم.

شفقی با تاکید بر اینکه انتخابات حق و ابزار مشارکت مردم است، تصریح کرد: انتخابات حقوق اکثریت جامعه است و چیزی را که مردم جامعه می پذیرند همه موظفند تمکین کنند. پاسداری از این حقوقی که مردم دارند، به عهده برگزارکنندگان و مجریان انتخابات است بر این اساس کوچکترین حرکت شما تاثیر اساسی خواهد داشت. وی با بیان اینکه رعایت مر قانون همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و پاسداری از این حق الناس تکلیفی برای ما مجریان انتخابات است.

فرماندار شهرستان رشت ضمن تاکید بر امانتداری بیان داشت، با هر گونه تخلف سریعا برخورد قانونی کنید تصریح کرد: درصدد هستیم یک سامانه گزارش تخلفات تبلیغاتی را فراهم کنیم تا مردم هم راحت تر بتوانند تخلفاتی را اتفاق می افتد گزارش کنند و در این مهم هم از توان بالای مردمی بهره گیری نماییم.

وی افزود: امیدوارم با اجرای قانون و امنیتی که لازمه مشارکت مردم است، یک رقابت سالم و قانونمند و پرشور داشته باشیم.

در ادامه علی وارسته، معاون سیاسی فرمانداری رشت اظهار کرد: سال گذشته انتخاباتی داشتیم که مورد توجه افراد مختلف قرار گرفت، همواره ملاک ما در انتخابات برگزاری انتخاباتی پرشور و با کم ترین تخلفات انتخاباتی بوده است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code