| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران : اولین ویدئوی آپلود شده در یوتیوب مربوط به 12سال پیش است. دوازده سال پیش یکی از بنیان گذاران یوتیوب به نام جاوید کریم اولین ویدیوی یوتیوب را آپلود کرد. در این ویدیوی کوتاه 18 ثانیه ای که به اسم «من در باغ وحش» در یوتیوب آپلود شد، جاوید کریم که یکی از مؤسسان یوتیوب است در باغ وحش سن دیگو در مقابل یک دسته فیل ایستاده و هیجان خود را با مخاطبان به اشتراک می گذارد.
جاوید کریم در بخشی از اولین ویدیوی آپلود شده در یوتیوب که تقریباً ۲۰ میلیون بازدید داشته است می گوید: «خب، هم اکنون ما در جلوی فیل ها ایستاده ایم. جالب ترین نکته در مورد این بچه ها این است که اندام آن ها واقعاً خیلی بزرگ است و این فوق العاده است.» جاوید کریم اولین ویدیوی آپلود شده در یوتیوب که از کیفیت پایینی هم برخوردار بود را در ماه مه ۲۰۰۵ یعنی یک ماه بعد از راه اندازی نسخه ی عمومی و بتا یوتیوب در این شبکه آپلود کرد.
وقتی گوگل یوتیوب را خرید، جاوید کریم ۱۳۷ هزار و ۴۴۳ سهم از سهام این شرکت به ارزش ۶۴ میلیون دلار را به دست آورد. جاوید بعد از این موفقیت بزرگ شرکتی با عنوان «Youniversity» تأسیس کرد که در شرکت هایی نظیر Airbnb سرمایه گذاری کرد.
گفتی است؛ یوتیوب رسماً از ماه نوامبر ۲۰۰۵ آغاز به کار کرد.
[video width="320" height="240" mp4="https://negahiran.ir/wp-content/uploads/2017/04/6122579_210.mp4"][/video]
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code