| سه شنبه، 09 آذر 1400
معاون امور عمرانی استاندار گیلان خبر داد:
       کد خبر: 105924
نگاه ایران: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از کاهش 3.5 درصدی تلفات جاده ای برون شهری و درون شهری در سال 95 نسبت به سال ماقبل آن در این استان خبر داد.
حجت شعبانپور با اشاره به تلاش دستگاه های عضو ستاد تسهیلات خدمات سفر گیلان در نوروز سال جاری اظهار کرد: دستگاه های مربوطه اقدام های رضایت بخشی در راستای میزبانی شایسته از مهمانان نوروزی و بهبود و ارتقای کیفیت خدمات رسانی در بخش های مختلف انجام دادند.

وی به نبود گره ترافیکی درون شهری و برون شهری در تعطیلات نوروز سال جاری در گیلان اشاره کرد و افزود: ایام نوروز امسال شاهد افزایش 17 درصدی ورود مسافر، 31 درصدی ورود خودرو و 48 درصدی تردد در استان بودیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه در طرح نوروزی سال 95 تعداد 47 نفر تلفات جاده ای داشتیم، تصریح کرد: از 25 اسفندماه سال 95 تا 16 فروردین ماه جاری تلفات جاده ای استان 43 نفر بود و با کاهش 8.5 درصدی مواجه هستیم.

شعبانپور، تعداد کشته شدگان تصادفات جاده ای گیلان در سال 94 را 649 نفر خواند و بیان کرد: سال گذشته تعداد کشته های جاده ای استان به 626 نفر رسیده و در این زمینه 3.5 درصد کاهش داشتیم.

وی، بسیاری از کشته شدگان تصادفات جاده ای گیلان را مربوط به عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت عنوان کرد و گفت: سال گذشته تلاش مضاعفی در زمینه مذکور انجام شد و 7.4 درصد کاهش تلفات عابران پیاده و 16.5 درصد کاهش تلفات راکبان موتورسیکلت نسبت به سال ماقبل آن در استان به ثبت رسیده است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code