شنبه، 17 خرداد 1399 | 2020 Saturday 06 ,June  
سرلشکر صفوی در یادواره شهید حسین املاکی مطرح کرد:

نگاه ایران: سردار سرلشکر دکتر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح در بیست و نهمین سالگرد شهید املاکی که عصر امروز( نهم فروردین )در مسجد جامع لنگرود برگزار شد،(گزارش تصویری مراسم) گفت: انسان های دنیا طلب، مقام طلب و سیاسیون به جبهه ها نمی آمدند و در مقابل، آنهایی که به دنبال نجات ملت بودند و به آخرت و معاد یقین داشتند فرمان امامشان را لبیک گفته و به جبهه ها رفتند.

وی در توصیف شهید املاکی گفت: شهید املاکی مغلوب خدا بود و  در قد و قامت رشید و دلاور مرد و در چهره هم خوش سیما و روشن و نور ایمان در چهره اش می تابید.

شهید املاکی، شهید مطلوب جهان اسلام

به گزارش شبستان؛ سردار صفوی با بیان اینکه برای معرفی شهید املاکی به عنوان انسان الگو، مطلوب قرآن و اهل بیت و شهید مطلوب جهان اسلام باید سه خصوصیت بارز وی معرفی شود، افزود: اندیشه و تفکر و عملکرد شهید املاکی از ویژگی هایی است که باید بیان شود و اینکه این شهید همیشه قهرمان قوی ترین مسئول اطلاعات لشکر 25 کربلا و لشکر قدس گیلان بود و دلش به معرفت قرآن روشن بود و عشق محمد و آل محمد را می دانست.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، شهید املاکی را سرباز و عاشق امام دانست و تصریح کرد: کسانی که سرباز امام و ولایت فقیه باشد شایستگی سربازی امام زمان (عج) را پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: شهید املاکی از لحاظ اخلاق و رفتار هم خاضع، محجوب و متواضع  و در تمامی عملیات ها شرکت داشت.

سردار صفوی در بخش دیگری از سخنانش به مقایسه تطبیقی جنگ دیروز و امروز پرداخت و گفت: شناخت درست از اهداف و راهبردهای دشمن اولین عامل موفقیت دیروز ما در جنگ بود و هدف اصلی آمریکایی ها در جنگ اقتصادی هم تحمیل اراده سیاسی بر ملت و دولت ایران است و در صدد به زانو کشاندن ملت ما هستند که در مقابل راهبردهای دشمن، رهبر قدرتمند ایران، اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شعار اقتصاد مقاومتی را برای دومین سال متوالی مطرح کرد، افزود: دولت و ملت ما باید رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را به صورت کامل به راهبرد کلان تبدیل کنند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موفقیت های زمان جنگ این بود که همه اقشار مختلف به صورتی در جنگ شرکت می کردند که در خصوص  اقتصاد مقاومتی هم بدون حضور آحاد مرد و اقشار مختلف پیروز نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه دولت باید از بخش تولیدات هم حمایت کند، اظهار کرد: از کشاورزان، کارگاه های صنعتی، چایکاران، باید حمایت شود و افتتاح راه آهن تهران- رشت نقش مهمی در آبادانی و پیشرفت گیلان خواهد داشت و چرا اینکه این راه آهن هنوز هم به بهره برداری نرسیده است جای سوال است؟

سردار صفوی با تاکید بر اینکه ملت ما با وحدت پشت سر رهبری به پیروزی می رسند، تصریح کرد:  وجود فرماندهان لایق، شجاع، کارآمد و آینده نگر از دیگر عوامل پیروزی آفرین در جنگ است که فرماندهان صحنه نبرد اقتصادی ما وزراتخانه ها، وزرا و استانداران هستند که باید برنامه و راهبرد داشته و دوراندیش باشند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پایان جنگ اقتصادی را پیچیده تر از جنگ نظامی دانست و خاطرنشان کرد: دولت های آینده باید قدر ملت و انقلاب ما را بدانند.

گفتنی است ، در این مراسم  اپلیکیشن شهید املاکی که شامل اسناد، زندگینامه و فرمایشات مقام معظم رهبری است با حضور سردار صفوی افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code