سه شنبه، 13 خرداد 1399 | 2020 Tuesday 02 ,June  

نگاه ایران: استاندار گیلان جزئیات پروژه های سفر رئیس جمهوری را که فردا افتتاح می شود تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی به سفر دکتر روحانی رییس جمهور به گیلان طی روزهای آتی به منظور افتتاح طرح هایی که برای یک روز حضور ایشان تعریف شده اشاره کرد و افزود: در سفر فروردین ماه سال 94 رییس جمهور به گیلان طرح های نویدبخشی برای استان تعریف شده بود که دکتر روحانی تأکید داشتند باید تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در این سفر شاهد افتتاح 15 پروژه زیربنایی ، عمرانی ، ،بندری ،صنعتی ، بهداشت و درمانی،آی سی تی ،مخابراتی،اشتغالزایی و گردشگری و  کشاورزی توسط دکتر روحانی خواهیم بود.

وی به سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی بخش دولتی و خصوصی برای پروژه های مذکور اشاره و اظهار داشت: زیبایی این پروژه ها در این است که بیش از یک هزار و 600 میلیارد تومان از آن مربوط به بخش خصوصی است.

دکتر نجفی افزود : همچنین در سفر ریاست محترم جمهوری  عملیات اجرایی بزرگترین اسکله گردشگری دریای خزر و بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان ایران در منطقه آزاد انزلی با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز می شود.

استاندار گیلان به تاکید رئیس جمهوری در سفر گذشته به گیلان برای ساخت مجتمع بندری کاسپین اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه 2 اسکله از آن آماده شده که پنج شنبه  به بهره برداری می رسد.

وی افزود: مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی با 22 پست اسکله و 2 موج شکن به طول 5 هزار و 100 متر در دست ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: با ساخت اسکله های بندر کاسپین برای هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم و اشتغال غیر مستقیم بسیاری همچون آمد و رفت کشتی ها، حمل بار و تجارت ایجاد و به پویاشدن اقتصاد منطقه کمک شایان توجهی می کند.

وی هزینه ساخت مجتمع بندری کاسپین را هزار میلیارد تومان عنوان کرد و  گفت : ظرفیت نهایی سالانه تخلیه و بارگیری کالا در بندرکاسپین 15 میلیون تن است.

دکتر نجفی با اشاره به هزینه ی 142 میلیارد تومانی برای  افتتاح پروژ های بخش کشاورزی استان گفت: این طرح ها  شامل پرورش ماهی در قفس ، مجتمع کشتارگاه صنعتی طیور و سردخانه، تسطیح اراضی و بخش های نوسازی مزارع استان به وسعت 10 هزار هکتار است

وی گفت : با بهره برداری از این پروژه ها برای 310 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی می شود.

استاندار گیلان مجموع سرمایه گذاری سه پروژه بزرگ صنعتی که فردا به بهره برداری می رسد را هزار و 18 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : این 3 واحد صنعتی در مجموع 750 هزار متر مکعب ورق های ام.دی.اف، اچ. دی.اف، فیبر خام و روکش را تولید می کنند .

دکترنجفی افزود : با بهره برداری از این طرح ها برای750 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی می شود.

وی از افتتاح چند طرح درمانی گیلان همزمان  با سفر  رئیس جمهوری نیز خبرداد و گفت : بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 180 تختخوابی پارس رشت با 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی  و اشتغالزایی 680 نفر، بیمارستان 100 تختخوابی شهید بهشتی آستارا با 56 میلیارد تومان سرمایه گذاری ، بیمارستان 32 تختخوابی شهدای رضوانشهر با 20 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی 70 نفر ، کلینیک فوق تخصصی گوارش و کبد با 26 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی 50 نفر از مهم ترین این طرح ها هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان بهره برداری از طرح روستای بدون بیکار دهنه سر شیجان خمام را از دیگر طرح های آماده افتتاح با حضور رییس جمهور اعلام کرد و اظهار داشت: این طرح با استفاده از 4 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید به مرحله ی اجراء درآمده که توانسته برای 187نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند.

استاندار گیلان افزود : در این طرح که با استقبال فراوان مردم روستا مواجه شد روستاییان به تولید صنایع و محصولاتی که متولی عرضه آن خودشان هستند و با طبیعت منطقه نیز سازگار است اقدام می کنند.

وی اظهار داشت: روستاییان ضمن ایجاد اشتغال، در رونق گردشگری حلال و جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار تأثیرگذار هستند.

دکترنجفی گفت: در روستای دهنه سر شیجان خمام با حمایت صندوق کارآفرینی امید و میراث فرهنگی و دستگاه های مختلف  در بخش های گردشگری طرح های اقامتگاه بوم گردی، تالاب گردی، سایت پرنده نگاری، صنایع دستی، رستوران و غذاهای محلی، سایت سوارکاری، سایت بازی تراپ و پینت بال، سایت اطلاعات گردشگری و در بخش کشاورزی پرورش مرغ بومی، استخر مصنوعی و پرورش ماهی و توسعه بانک نشاء برای ریشه کنی بیکاری به اجراء درآمده است.

استاندار گیلان افزود : 376 طرح آی، سی. تی در قالب یک طرح و با 113 میلیارد تومان سرمایه گذاری فردا با حضور رییس جمهور در گیلان افتتاح خواهد شد.

وی افرود : در این سفر  تعدادی از وزرا و معاونین رئیس جمهور و حدود 5 تا 6 وزیر دکتر روحانی را همراهی می کنند.

استاندار گیلان افزود :  این پروژه ها یا  بصورت حضوری توسط ریاست محترم جمهوری و یا به دلیل تعدد طرح ها به صورت ویدئو کنفرانس و با دستور ایشان و حضور وزرا در محل پروژ ها به بهره برداری می رسد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code