دوشنبه، 28 بهمن 1398 | 2020 Monday 17 ,February  
نگاه ایران:  هزار و ۵۳ نفر روز سه شنبه برای شرکت در انتخابات شورهای اسلامی  شهر و روستا در گیلان ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت : هزار و ۵۳  نفر در دومین  روز از نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  با مراجعه به فرمانداری ها و بخشداری های گیلان  ثبت نام کردند.

محمد احمدی پور گفت : از این تعداد ۱۶۲نفر در شهرها و ۸۹۱  نفر در روستا نام نویسی کرده اند.

وی افزود : شهرستانهای رشت ؛رودسر،لاهیجان،آستانه و لنگرود  بیشترین ثبت نام ها را در روز دوم داشتند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان افزود : از مجموع داوطلبان امروز ۶۷ نفر زن و ۹۸۶نفر مرد هستند.

محمد احمدی پور با بیان اینکه در روزهای آخر معمولا با ازدحام نام نویسی مواجه می شویم از همه داوطلبان خواست تا نام نویسی را به روز آخر موکول نکنند.

محمد احمدی پور همچنین با بیان اینکه شرط نام نویسی قطعی به همراه داشتن مدارک کامل است گفت : برخی افراد تعهد دادند که گواهی سوء پیشینه خود را ارائه دهند که ثبت نام آنان تا ارائه این گواهی قطعی نیست .

وی افزود :لازم است این افراد پیگیری های لازم را انجام دهند

 گفتنی است نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح روز (دوشنبه) در فرمانداری ها و بخشداری های  گیلان آغاز شد و تا پایان وقت اداری یکشنبه ششم فروردین 96 ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان گیلان  داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار و 2 نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن، چهار قطعه عکس جدید 4 × 3 و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل برای مشمولان ماده 28 قانون، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر و اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند.

ارایه مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت و دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا 200 خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای 200 خانوار الزامی است.

همچنین داوطلبانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

ستاد انتخابات گیلان اعلام کرده است  داوطلبانی که در دفاتر پیش خوان دولت پیش ثبت نام کرده اند حتما باید  هنگام نام نویسی نهایی علاوه بر به همراه داشتن مدارک لازم کد رهگیری پیش ثبت نام را باید همراه داشته باشند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code