چهارشنبه، 30 بهمن 1398 | 2020 Wednesday 19 ,February  

نگاه ایران: محمدعلی نجفی ظهر امروز در همایش ائمه جمعه گیلان با اشاره به پروژه های اجرایی در استان اظهار کرد: احداث مجتمع بندری کاسپین یکی از اقدام های بزرگ در گیلان محسوب می شود.

وی از افتتاح اسکله های مجتمع بندری کاسپین با حضور رئیس جمهور در نیمه نخست فروردین ماه سال 96 در گیلان خبر داد و افزود: امر مذکور نشان دهنده اثربخش بودن پروژه مذکور در استان است.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه رویکرد ما حضور معنوی، فرهنگی، اجتماعی و جایگاه پدرانه امامان جمعه در شهرستان ها است، تصریح کرد: اکنون امنیت مناسبی در کشور و استان حاکم است و در سایه این امنیت رتبه فضای کسب و کار گیلان در چهار سال گذشته در جایگاه نخست قرار گرفته است.

نجفی از رتبه هشتم سرمایه گذاری صنعتی گیلان در کشور خبر داد و بیان کرد:  دهه های گذشته جایگاه 12 و 13 صنعتی را در کشور داشتیم اما از نظر جذب سرمایه گذاری رتبه مذکور را کسب کردیم.

وی به سهمیه 470 میلیارد تومانی گیلان در ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: تاکنون 507 میلیارد تومان تسهیلات در استان جذب شده و در ردیف استان های دوم و سوم به لحاظ جذب تسهیلات هستیم و این پرداختی را می توان به 600 میلیارد تومان افزایش داد.

استاندار گیلان با اشاره به احیای 195 واحد تولیدی با رویکرد تعاملی با بانک ها در استان، خاطرنشان کرد: 200 میلیارد تومان از سیستم بانکی کشور برای بخش های بزرگ در گیلان استفاده شده است.

نجفی به نرخ بیکاری 15.6 درصدی گیلان در پایان سال 92 اشاره کرد و یادآور شد: در ردیف پنجمین استان بیکار کشور بودیم اما اکنون طبق آمار نرخ بیکاری گیلان به 11.3 درصد رسیده و 1.1 درصد از متوسط کشوری پایین تر است.

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا حضور حداکثری مردم را دنبال می کنیم، اظهار کرد: شرایط باید به گونه ای فراهم شود تا مردم امانت خود را به متولیان بدهند و در این راستا سیاست ها مشخص شده است.

استاندار گیلان بر جلوگیری از استفاده امکانات کشور به نفع جناح یا فرد خاصی تأکید کرد و افزود: عده ای به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی بین مردم هستند و نباید بگذاریم این فضا در جامعه ایجاد شود بلکه ملت باید همیشه امیدوار باشند.

نجفی، وقوع انقلاب اسلامی را بر پایه ارزش ها و امید خواند و بیان کرد: رفاه و معیشت مردم همواره مد نظر است ضمن اینکه عملکردها باید براساس اعداد و سند باشد و مدیران اجرایی در این زمینه پاسخ های لازم را ارائه کنند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code