چهارشنبه، 07 اسفند 1398 | 2020 Wednesday 26 ,February  

نگاه ایران: با نزدیک شدن به نوروز و افزایش تقاضای عمومی برای خرید محصولات پرمصرف، رئیسان چندین اتحادیه مرکز استان گیلان، قیمت برخی اقلام را اعلام کردند.

قیمت شیرینی از اردیبهشت ماه امسال تغییری نکرده است رئیس اتحادیه صنف شیرینی فروشان مرکز استان گیلان گفت: از زمان افزایش قیمت یک هزار تومانی برای هر کیلوگرم شیرینی در اردیبهشت ماه امسال، افزایش دیگری نداشتیم. هادی محمدی نژاد روز پنجشنبه افزود: با وجود افزایش قیمت تخم مرغ و دیگر محصولاتی که در پخت شیرینی به کار می رود و نیز افزایش تقاضا، براساس مصوبه عمل می شود و تا سال آینده افزایش قیمتی نخواهیم داشت. وی قیمت شیرینی ها را بر حسب خشک، تر و ممتاز، درجه یک و دو متفاوت عنوان و اظهار کرد: شیرینی ها بر حسب مواردی همچون مکان تهیه، جنس و مرغوبیت درجه بندی می شوند. محمدی نژاد تصریح کرد: در حال حاضر ، قیمت شیرینی ممتاز هر کیوگرم 14 هزار و 500 تومان، شیرینی هایی همچون گردویی و نارگیلی 14 هزار و 500 تومان، درجه یک 13 هزار و 500 تومان و درجه دو بین 10 هزار و 500 تا 12 هزار و 500 تومان (براساس خشک و تر بودن) است.  افزایش قیمت گوشت قرمز و کاهش قیمت گوشت ماهی رئیس اتحادیه صنف گوشت قصابان و ماهی فروشان مرکز استان گیلان نیز گفت: بعد از برف اواخر بهمن ماه امسال، قیمت گوشت گوساله و گوسفند با دو هزار تومان افزایش به حدود 36 هزار تومان رسیده است. محمدهادی همتی مقدم با بیان اینکه دام کوچک و بزرگ برای تامین مصرف مردم استان از استان های دیگر وارد می کنیم، افزود: با این وجود، قیمت گوشت قرمز در گیلان، کمتر از آن استان هاست. وی علت این کاهش را تقاضای کمتر مردم گیلان، داشتن دام های محلی در روستاها و استفاده از آنها دانست. وی یادآور شد: برای تامین مصرف گوشت قرمز مردم استان در چندین نقطه کشیک نوروزی جهت عرضه گذاشته ایم. همتی مقدم با بیان اینکه قیمت ماهی که زمان بارش برف بهمن ماه افزایش یافته بود، اکنون کاهش یافته ، اظهار کرد: اگر دریا آرام باشد، در قیمت ها تغییری ایجاد نخواهد شد. قیمت گوشت مرغ نسبت به سال گذشته، تغییر چندانی نداشته است رئیس اتحادیه صنف مواد پروتئینی مرکز استان گیلان نیز با مقایسه قیمت امسال و سال گذشته گوشت مرغ گفت: قیمت مرغ نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.
احمد بهلول افزود: سال گذشته قیمت مرغ زنده کیلویی بین 4 هزار و 400 تومان تا 4 هزار و 600 تومان و در کشتارگاه 6 هزار و 300 تومان تا 6 هزار و 400 تومان در نوسان بود و در بازار بین 6 هزار و 800 تومان تا هفت هزار تومان عرضه می شد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر مرغ زنده در مرغداری ها کیلویی 4 هزار و 800 تومان و در کشتارگاه بین 6 هزار و 700 تا 800 تومان و در بازار بین 6 هزار و 800 تا 7 هزار و 200 عرضه می شود. افزایش بیش از 2 هزار تومانی قیمت سیب و پرتقال رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار مرکز استان گیلان نیز با اشاره به یخ زدگی باغات مرکبات مازندران در سالجاری گفت: امسال به علت یخ زدگی مرکبات ، پرتقال کم داریم از این رو، یا کیفیت پرتقال های موجود مطلوب نیست و یا اگر باکیفیت باشد، قیمت آن بالاست. ابراهیم حسنی افزود: امسال قیمت سیب نیز بدلیل کم بودن و اینکه جایگزین پرتقال شده، افزایش بیش از 2هزار تومانی داشته است. وی یادآور شد: قیمت کیوی نیز امسال به علت سرمازدگی افزایش داشته که در حال حاضر از سه هزار و 500 تا پنج هزار تومان متغیر است. توزیع میوه شب عید شامل سیب و پرتقال در گیلان از دیروز (چهارشنبه 25 اسفندماه) توسط تعاون روستایی در استان آغاز شد. در مکان های پیش بینی شده، پرتقال کیلویی 2 هزار و 180 تومان و سیب کیلویی 3 هزار و 500 تومان عرضه می شود.
برای هر شهرستان استان بین سه تا شش مرکز توزیع میوه و برای رشت نیز 14 مرکز پیش بینی شده است. در مرکز استان میدان جانبازان ( اتحادیه تعاونی روستایی رشت) ، کمربندی خرمشهر (جنب مجتمع مروارید ) ، جاده انزلی ( هلال احمر) ، بوستان ملت ( خیابان شهید احمدزاده روبروی بیمه پاسارگاد) ، بلوار معلم (میدان سرگل)، جاده فومن (روبروی بنیاد مسکن - بازارچه عینک) ، حمیدیان ( شهرک حمیدیان میدان غدیر) ، میدان جهاد (جنب مدرسه معرفت نو) ، ضیابری 2 ( جنب بازارچه پایتخت) ، میدان رازی (جنب آتش نشانی) ، میدان گیل (جهاد کشاورزی شهرستان رشت) ، خیابان رسالت ( روبروی صداو سیما جنب مرکز توسعه نوغانداری کشور)، خیابان امام خمینی (باهنر - بازارچه باهنر) و نمایشگاه بین المللی واقع در جاده تهران مراکزی هستند که برای توزیع میوه شب عید در نظر گرفته شده اند. میوه ها در سبدهای بین هفت تا 10 کیلوگرمی، هر روز از ساعت 8 و 30 دقیقه تا 13 و همچنین 14 تا 19 توزیع می شود.
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code