| پنجشنبه، 20 بهمن 1401

نگاه ایران: استاندار گیلان با بیان اینکه برق 40 هزار خانوار وصل شده است گفت: بنده و هم شرکت توزیع برق باید بدانیم که از مردم عذرخواهی کنیم و تاکید من این است که تا امشب همه خانوارها برقدار شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی روز جمعه پس از بازدید از شرکت توزیع برق گیلان در رشت در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: طی چهارشنبه شب تا دیروز، بر اثر بارش برف سنگین در استان، برق حدود 76 هزار خانوار قطع شده بود که تا پیش از ظهر امروز ، با تلاش اکیپ های امدادی، برق 40 هزار خانوار وصل شده است.

وی سنگینی بارش ها ، رطوبت بالای برف و فرسوده بودن کابل ها را از جمله دلایل بوجود آمدن مشکل قطعی برق ذکر و اضافه کرد: همه نهادهای خدمات رسان در حال تلاش برای بازگرداندن وضعیت به حالت عادی هستند.

استاندار گیلان به گفت وگوی تلفنی شب گذشته خود با وزیر نیرو اشاره کرد و افزود: نگرانی ها در استان از قطعی های برق به وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر منتقل شد و آنها نیز دستورهای لازم برای رفع نگرانی ها را دادند و مردم اطمینان داشته باشند که غفلتی صورت نگرفته است. دکتر نجفی ادامه داد: تمامی اکیپ های امدادی برق رسانی در گیلان و همچنین 33 اکیپی که از سایر استان ها به گیلان آمده اند، در حال تلاش برای برقراری برق خانوارهای بدون برق استان هستند. وی با بیان اینکه راضی نیستم حتی یک خانه هم بدون برق بماند، گفت: تاکید و خواسته من این است که تا امشب همه خانوارها برقدار شوند و تمامی نهادها و دستگاه ها باید بکوشند تا شبکه توزیع ما پایدار بماند.

استاندار گیلان افزود: از وضعیت برقرسانی در گیلان راضی نیستم و اگر مواردی از قطعی برق در استان وجود دارد بنده و هم شرکت توزیع برق باید بدانیم که از مردم عذرخواهی کنیم ولی هم استانی ها بدانند که در حال تلاش هستیم تا مشکلات رفع شود.

دکتر نجفی همچنین از وضعیت جاده های استان بازدید کرد

در این بازدید سر هنگ مهرگان جانشین فرماندهی انتظامی گیلان گزارشی از اخرین وضعیت تردد خودروها ارائه داد .

گفتنی است بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با توجه به برودت هوا و یخبندان شدید و صرفه جویی در مصرف گاز، فعالیت آموزشی کلیه مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه های استان گیلان در روز شنبه  تعطیل می باشد.

 به دنبال برودت هوا و فعالیت سامانه ناپایدار جوی در گیلان، از چهارشنبه شب تا ظهر  پنج شنبه  در شهرستانهای رشت، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود و آستانه اشرفیه برف سنگین بارید  به گونه ای که ارتفاع برف در مرکز استان به 70 سانتیمتر رسیده و در برخی ارتفاعات ، بارش افزون بر یک متر برف گزارش شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code