| پنجشنبه، 20 بهمن 1401
معاون عمرانی استاندار گیلان:
       کد خبر: 92791
نگاه ایران: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به بارش برف از روز گذشته در استان اشاره کرد و گفت: برق 50 هزار خانوار به دلیل بارش برف در گیلان قطع شده است.
حجت شعبانپور امروز با اشاره به بارش برف سنگین از شب گذشته در گیلان اظهار کرد: برف سنگین در شهرستان های رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه، انزلی، فومن، شفت و تا نزدیک رودبار باریده است.

وی به بارش 50 سانتی متر برف طبق گزارش ایستگاه های هواشناسی در مناطق جلگه ای گیلان اشاره کرد و افزود: در مناطق دیلمان و اسالم به خلخال 90 سانتی متر برف به زمین نشسته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه بارش برف سنگین موجب ایجاد مشکلاتی در برق مناطق شده است، تصریح کرد: برق پنج درصد از خانوارها معادل 50 هزار خانوار در گیلان از سیستم خارج شده است.

شعبانپور، قطع برق خانوارها را بیشتر در منطقه لاهیجان و روستاهای بین رشت و لاهیجان خواند و بیان کرد: اکنون 80 گروه در حال تلاش هستند تا امر برق رسانی را انجام دهند و امیدواریم این مشکل تا امشب برطرف شود.

وی به تداوم بارش برف در مناطق جلگه ای گیلان اشاره کرد و گفت: بارش برف در طرف غرب استان روبه کاهش است و پیش بینی می شود تا ساعت 17 امروز قطع شود ضمن اینکه امیدواریم تا ساعت 21 امروز بارش برف به اتمام برسد و توده هوای سرد از گیلان خارج شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اینکه برف را نعمت می دانیم، خاطرنشان کرد: استفاده از آب حاصل از بارش برف در فصل کشاورزی حائز اهمیت است.

شعبانپور به بازدید میدانی محمدعلی نجفی استاندار گیلان از ساعت چهار بامداد امروز در سطح شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: ساعت 1.5 بامداد امروز ستاد مدیریت بحران در استانداری گیلان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود دمای هوا تا منهای چهار درجه فردا کاهش پیدا کند، اظهار کرد: در تلاش هستیم بتوانیم یخبندان را مدیریت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در پایان گفت: امروز تمام اداره ها به غیر از دستگاه های خدمات رسان در شهرهای رشت، لاهیجان و سیاهکل تعطیل است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code