| پنجشنبه، 20 بهمن 1401

نگاه ایران: آیت الله زین العابدین قربانی صبح امروز در همایش فصلی دادگستری گیلان با بیان اینکه اکنون ایران اسلامی در اوج عزت قرار دارد، اظهار کرد: دنیا مسأله قضایی در ایران اسلامی را زیر ذره بین قرار داده و دشمنان نمی خواهند عزت ملت ایران را ببینند. (گزارش سخنان رئیس کل دادگستری گیلان)

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال تحقیر و کم ارزش نشان دادن قوه قضائیه هستند، افزود: اگر دستگاه قضا روزی در کشور و دنیا نباشد، هرج و مرج حاکم می شود.

امام جمعه رشت گفت: اگر دستگاه قضایی نباشد مردم پشتوانه ای برای قانون پیدا نمی کنند و قانون شکنی رایج می شود و در آن صورت زندگی مدنی نیست و در اسلام به مسأله قضا با نگاه دیگری توجه شده است.

وی قضات جانشین پیامبر(ص) را علی(ع) و ائمه دانست و تصریح کرد: قضاوت مسند بسیار بزرگی بوده و مسائل قضایی بسیار پیچیده است و باید به عمق مسأله رسید در غیر این صورت حق ناحق می شود.

قربانی با تصریح بر اینکه علی(ع) 13 ویژگی را در نامه خود به مالک اشتر برای قضات برشمرد، گفت: قضات برای حفظ کیان نظام و کشور تلاش می کنند و عادل بودن از ویژگی قضات بوده و این امر دشوار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه قضاوت بین مردم باید با عدالت باشد زیرا مردم به ما اعتماد می کنند، بیان کرد: قضات معتمد مردم هستند و پناهگاه آنها محسوب می شوند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code