| پنجشنبه، 10 آذر 1401
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:
       کد خبر: 139
به گزارش نگاه ایران به نقل از خبرگزاری فارس: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از فعالیت 40 واحد صنعتی این استان در حوزه صادرات خبر داد و بر لزوم جهش صادرات کالای غیرنفتی تاکید کرد.
علی منتظری عصر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه و جشنواره صنفی ـ صنعتی گیلان با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: پس از ابلاغ این سیاست ها رایزنی های گسترده و اقدام های وسیعی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در راستای اجرایی شدن این سیاست ها باید بتوانیم از داشته ها و امکانات خود به نحو مطلوب بهره مند شویم. این مسئول افزود: با وجود کاهش ظرفیت تولیدی واحدهای صنعتی که در اثر تحریم های اقتصادی در کشور به وجود آمد، شاهد مسئولیت پذیری و تداوم تولیدات واحدهای صنعتی، توسعه و به روزرسانی خطوط تولید و افزایش تولید بوده ایم. وی وجود شرکت های کشتیرانی، بنادر و دریانوردی، منطقه آزاد اقتصادی و تجاری انزلی و ... را از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری اقتصادی و استقبال سرمایه گذاران در گیلان دانست. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به قابلیت های سرمایه گذاری در این استان گفت: اولویت های سرمایه گذاری در گیلان باید با قابلیت ها و توانمندی های استان هماهنگی و مطابقت داشته باشد و این امر با همت و تلاش بخش خصوصی محقق می شود. وی برگزاری نمایشگاه و جشنواره مذکور را راهکاری مؤثر در حمایت، معرفی و پشتیبانی از تولیدات صنفی و صنعتی استان ذکر کرد.

منتظری یادآور شد: در این نمایشگاه تلاش شده تا با جانمایی برای واحدهای مختلف صنعتی و اصناف تولیدی گیلان و به نمایش گذاشتن توانمندی های تولیدی بانوان پنج استان گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان سهم خود را در این حمایت ها به انجام رسانیم. وی، تأسیس نخستین شهرک پخش کشور در گیلان را یکی از مهم ترین برنامه های راهبردی در توزیع و پخش و نیز امکان سنجش و ساماندهی میزان موجودی انبارهای مواد غذایی و اقلام مورد نیاز مردم عنوان کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به فعالیت 40 واحد صنعتی این استان در حوزه صادرات اشاره کرد و بر لزوم جهش صادرات کالای غیرنفتی تاکید کرد.

وی متذکر شد: می توانیم با حمایت بیشتر از واحدهای صنعتی تعداد این واحدها با محوریت تولید صادرات محور را به بیش از 200 واحد برسانیم.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code