| پنجشنبه، 20 بهمن 1401
استاندار گیلان در نشست کارگروه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی خبر داد:
       کد خبر: 116114

نگاه ایران: استاندار گیلان در نشست کارگروه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی گفت :465 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی با استفاده از تسهیلات رونق تولید در گیلان احیا و یا به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد دکتر نجفی با بیان اینکه سال گذشته 530میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بیش از900 واحد صنعتی و کشاورزی  پرداخت شد گفت : با استفاده از این تسهیلات 340 واحد راکد و نیمه تعطیل احیاء و  125 واحد بهره برداری شد.

دکتر نجفی همچنین  از افزایش 25 درصدی اعتبار تسهیلات کارگروه رفع موانع  ورونق تولید استان در سال جاری خبر داد و افزود : در این راستا سهم استان حدود  600 میلیارد تومان خواهد بود که چنانچه روند سال گذشته را داشته باشیم  باید حداقل تا 800 میلیارد تومان برنامه ریزی داشته باشیم .

وی  اشتغال، تولید بیشتر و پویایی اقتصاد را از جمله خواسته های مردم عنوان کرد و افزود : باتوجه به سند چشم انداز توسعه کشور وظایف ما  در کارگروه رفع موانع تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین تر است.

استاندار گیلان با بیان اینکه الحمدا... در سال گذشته سازمان های ذیربط در بخش اقتصاد مقاومتی و بویژه در کارگروه رفع موانع تولید گیلان به خوبی عمل کردند افزود : آمارهای ارائه شده در دریافت تسهیلات و رفع موانع تولید در صنایع کوچک و بعضاً بزرگ در کارگروه رفع موانع تولید استان قابل قبول است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد :امسال رشد شاخص ها در کارگروه رفع موانع تولید را رصد خواهیم کرد و مدیران باید پاسخگوی عملکرد خود و پیگیر باشند.

استاندار گیلان بر ضرورت اهتمام و جدیت هر چه بیشتر مدیران در سال جاری  تأکید کرد و افزود : دولت مصمم در حل مشکلات مردم و اجرای تمامی وعده های داده شده است.

دکتر نجفی اظهار داشت : تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله مباحث مهمی به شمار می رود که دولت در جهت تحقق آن مصمم است.

دکتر نجفی اظهار امیدواری کرد : انشاء ا... در سال جاری جایگاه بهتری را در اقتصاد مقاومتی خواهیم داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پیگیری مجدانه دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در سازمان برنامه و بودجه و تلاش ویژه اداره کل صنعت ، معدن و تجارت در این بخش تأکید کرد .

استاندار گیلان همچنین بر لزوم توسعه شرکت های دانش بنیان تأکید کرد و افزود : توسعه  این شرکت های افزایش اشتغال را در پی خواهد داشت که تحقق آن از جمله برنامه های دولت به شمار می رود.

وی بر ضرورت تلاش تمامی دستگاه ها در جهت توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان تأکید کرد و افزود : گیلان گنجایش صنایع سنگین را نداشته هر چند که به جد پیگیر احداث پتروشیمی در رودسر و لوشان هستیم.

وی در ادامه گفت : در جلگه مرکزی، مرکز استان و منطقه آزاد تنها باید در جهت توسعه شرکت های  دانش بنیان و فناور تمرکز کنیم.

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه پروژه های دریامحور و تکالیف بنادر و شیلات در این بخش اشاره کرد و افزود :  باید جدیت و تلاش بیشتری در مباحث دریا محور استان صورت پذیرد.

استاندار گیلان همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر مدیران در توسعه پرورش ماهیان خاویاری تأکید کرد و افزود : اداره کل اقتصاد و داریی نیز باید با جدیت و به صورت عملیاتی در جهت اجرای هر چه بهتر پنجره واحد تلاش کند .

وی در ادامه با طرح این سوال که چرا باید پاسخ دستگاهی به متقاضی در این پنجره واحد چند ماه به طول بیانجامد افزود : اداره کل اقتصادی چنانچه ضعف در دستگاهی را مشاهد کرد آن را بیان کند.

استاندار گیلان گفت : اداره کل گردشگری در بخش استفاده از فرصت دریا و سواحل، امکانات رفاهی، اقامتی و هتل و توسعه گردشگری برنامه داشته باشد.

استاندار گیلان با انتقاد از آن دسته افرادی که افتتاح پروژه های استان را کار تبلیغاتی می دانستند اظهار داشت : در روز گذشته 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان آستارا افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه نمی توان به دلیل انتخابات کار شهرستان ها را متوقف کرد اظهار داشت : مردم عزیزمان در این انتخابات به گفتمان هایی که خدمات دولت آمار اشتغال را زیرسئوال می بردند   پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که صداقت و درستی خود را ادامه دهیم مردم اعتماد مردم  از ما سلب نخواهد شد افزود : باید در گفتمانی که دولت تدبیر و امید آن را شروع نموده  به جد پیگر باشیم .

دکتر نجفی با بیان اینکه روزهای رقابت تمام و رفاقت ها آغاز شده افزود : باید با تمام توان در جهت توسعه و شکوفایی استان و کشور تلاش کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به کسب جایگاه چهارمی گیلان در اعتماد مردمان آن به دکتر روحانی در انتخابات اظهار داشت : گیلانیان عزیز همیشه  پیشرو بوده و این فرصت خوبی برای گیلان است.

وی با بیان اینکه گفتمان دکتر روحانی پهنای وسیعی دارد افزود : حقوق شهروندی، پیگیری مطالبات مردم، گفتمان خارجی، روابط بین المللی و مباحث فرهنگی از جمله این گفتمان است که باید با کار و تلاش و حضور قوی در جهت تحقق این مهم تلاش کنیم.

استاندار گیلان بر ضرورت حضور هر چه بیشتر مدیران در شهرستان، بخش و روستاها تأکید کرد.

دکتر نجفی با بیان اینکه مگر می شود مدیر کلی در شهرستان حضور یافته و فرماندار از این حضور بی اطلاع باشد افزود : فرمانداران نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها بوده و باید در جریان مسائل باشند.

با تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان و همچنین پیروزی ملت ایران در انتخابات اخیر اظهار داشت : این پیروزی را به دولتمردان و کارگزاران به جهت قبول گفتمان 4 ساله دولت از سوی مردم تبریک می گویم.

وی در ادامه افزود : مردم با حضور پرشور خود در این انتخابات فرصتی را ایجاد کردند تا مجدداً اقدامات دولت تدبیر و امید با همان گفتمان ادامه یافته و به بار نشیند.

استاندار گیلان با گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر ،  این پیروزی را مرهون تلاش همگان دانست و افزود : مردم عزیزمان در کنار نیروهای مسلح توانستند این پیروزی را رقم بزنند.

نماینده عالی دولت در گیلان  کارگروه رفع موانع تولید را از جمله مهمترین وتأثیرگذارترین نشستها در حل مشکلات واحدهای تولیدی دانست و افزود : کارگروه رفع موانع تولید از جمله نشست هایی است که می تواند تأثیر بسزایی را در تحقق مطالبات مردم داشته و بخش اعظمی از این مطالبات باید در این گونه جلسات محقق شد.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام ارزشمند ناجی فداکار گیلانی اظهار داشت : این انسان شریف که در هتل انزلی مشعول به فعالیت بود با مشاهده  کودک 7 ساله ای که در حال غرق شدن  در دریا بود سریعاً خود را به آب زده و جان آن کودک را نجات داده  اما متاسفانه خود در دریا غرق می شود که باید یاد این عزیز به عنوان ناجی فداکار ثبت شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code